Drzewko Galerii Phoca

ZSP2 w Nowej Soli
Pomoc materialna dla uczniów - rok szkolny 2014/2015 PDF Drukuj Email
czwartek, 28 sierpnia 2014 10:22

Więcej na ten temat znajdziecie na stronie miasta http://www.nowasol.pl

Poprawiony: czwartek, 28 sierpnia 2014 10:23

Uwaga Internat PDF Drukuj Email
wtorek, 26 sierpnia 2014 09:36

Przyjęcia do Internatu na rok szkolny 2014-15 odbywać się będą od 1.IX w poniedziałek od godziny 14. Zapraszamy

Komunikat w sprawie egzaminów maturalnych w sesji „poprawkowej” - sierpień 2014 PDF Drukuj Email
piątek, 27 czerwca 2014 14:31

Zdający, który przystąpił do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej oraz w części pisemnej i w sesji wiosennej 2014 r. nie zdał egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu w części ustnej albo w części pisemnej (warunkującego uzyskanie w br. świadectwa dojrzałości), może w sesji „poprawkowej” ponownie przystąpić do egzaminu maturalnego z tego samego przedmiotu odpowiednio w części ustnej albo w części pisemnej. Prawo przystąpienia do egzaminu w sesji „poprawkowej” nie obejmuje osób, których egzamin maturalny z przedmiotu obowiązkowego w części ustnej albo w części pisemnej został unieważniony.

Zdający, który spełnia wymogi prawne i zamierza przystąpić do egzaminu „poprawkowego”, musi złożyć w terminie do dnia 4 lipca 2014 r. pisemne oświadczenie do przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego (dyrektora) w szkole.

Geografia nie jest nudna! PDF Drukuj Email
czwartek, 26 czerwca 2014 08:55

Uczniowie naszej szkoły dziennej jak i zaocznej podczas zajęć geograficznych w II semestrze podejmowali ciekawe, dziwne i ekscytujące zadania geograficzne.

Klasy zawodowe zajmowały się odlewaniem z gipsu amonitów i muszli nie takich jak dawniej pływały w ciepłych morzach na obszarze Polski – 2 metry ale zabawy było co niemiara!

W zajęciach wzięły udział klasy A,B,C i DWZ.

Uczniowie najbardziej ciekawi geograficznych eksperymentów przygotowywali modele wulkanów, po których mieli możliwość spacerować na wycieczce edukacyjnej do "Krainy Wygasłych Wulkanów".

W szkole dla Dorosłych też nie ma nudy. Klasa II LO z rozszerzoną geografią na lekcji warsztatowej poznawała skały i minerały. Ciekawość jak zawsze wzbudziły okazy ametystu o fantastycznych właściwościach....

Dorośli słuchacze świetnie się bawili podczas lekcji terenowej "Badanie cieku wodnego – Rudnianka". Podczas zajęć w terenie badano: głębokość, szerokość, stan środowiska wodnego, zapach i kolor wody. Uczestnicy zajęć poznali wiele nazw cieku wodnego ( Rudnica, Rudzica) sami analizując mapy określili źródło i ujście cieku wodnego.

Zapraszamy na zajęcia w następnym roku szkolnym – też będzie ciekawie!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć a już niedługo filmik z lekcji w terenie.

Poprawiony: czwartek, 26 czerwca 2014 08:56

Przedszkolaki w NITKACH PDF Drukuj Email
środa, 25 czerwca 2014 06:55

Grupa PIRATÓW z Publicznego Przedszkola nr 7 odwiedziła ZSP 2 w Nowej Soli.

W ramach tematu edukacyjnego "Zawody naszy Rodziców" dzieci zapoznały się z pracą fryzjerek, poznały arkana sztuki czesania i stylizacji. Podczas pobytu na pracowni fryzjerskiej Pani Kasia Perszke opowiadała o zawodzie fryzjer, prezentowała "główki", które młodzi fryzjerzy fikuśnie dekorowali. Po zajęciach na pracowni PIRACI odpłynęli do pracowni skał i minerałów, gdzie o "kwiatach Ziemi" opowiadał mi nauczyciel geografii. Przedszkolaki poznawały minerały, które można spodkać w domu i na podwórku, zaciekawili się opowiadaniem o meteorytach, amonitach i ropie naftowej. Podziwiali piękno agatów, ametystów, kalcytów i krawców.

Impreza pięknie wpisała się w obchody Dnia Dziecka.

Piraci z zapasem słodyczy, balonów, wrażeń i informacji o pracy fryzjera i nauczyciela powrócili do portu.

Poprawiony: środa, 25 czerwca 2014 20:41

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Kto jest Online

GegraFioły

bottom

Ostatnie

Popularne

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla 1.5 template discount linux hosting Valid XHTML and CSS.