Drzewko Galerii Phoca

ZSP2 w Nowej Soli
Joomla! 2.5 puka do drzwi... PDF Drukuj Email
środa, 29 października 2014 18:06

Niektórzy być może zauważyli, że nasza witryna powstaje w dwóch odsłonach. Ta, którą właśnie widzicie, powstaje na silniku Joomla 1.5 i wraz z końcem roku 2014 zostanie odesłana na emeryturę. Zastąpi ją Joomla 2.5, która już w tej chwili jest tą najbardziej aktualną.

Znajdziecie ją na:

Wraz z końcem roku szkolnego Joomla 1.5 zostanie całkowicie skasowana. Dlatego, jeśli widzisz jakieś interesujące Cię zdjęcia, to ściągnij je teraz. Jutro może ich nie być.

PS. Zbyt Wielu osób, które odkryły podwójne dno naszej witryny, nie było. Dociekliwi nie jesteście. Jest jeszcze jedna konsekwencja odchodzenia tej strony w niebyt: zapewniam pełną funkcjonalność tylko dla tej nowej wersji, dlatego tutaj pewnych zdjęć nie powiększycie, a tam owszem. Dlatego tu nie ma galerii z tego roku, a tam jest.

pozdrawiam

Poprawiony: środa, 29 października 2014 18:21

Spotkanie z Policją PDF Drukuj Email
środa, 29 października 2014 17:58

NIE DLA PRZEMOCY – TAK DLA MOCY

Widok policyjnego radiowozu czy funkcjonariuszy na terenie ZSP nr 2 nie budzi wśród uczniów większego zdziwienia czy szczególnego zainteresowania. Wynika to przede wszystkim z dwóch powodów. Po pierwsze jesteśmy szkoła bezpieczną i przyjazną młodzieży, a po drugie odwiedziny przedstawicieli policji na stałe wpisały się w harmonogram działań profilaktycznych realizowanych przez naszą szkołę. Tak też było 27 października 2014r. kiedy w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z panią Katarzyną Wąsowicz Rzecznikiem Komendy Policji Powiatowej i panem Pawłem Gutowskim Tym razem tematem spotkania była odpowiedzialność karna nieletnich. Wykład, który z upływem czasu przemienił się w dyskusję adresowany był do wszystkich uczniów rozpoczynających w tym roku naukę w ZSP nr 2. Koordynatorem całości ze strony szkoły była pani pedagog Wiolettą Jamroszczyk, która jak sama przyznaje bardzo sobie ceni współpracę z nowosolską policją. Prowadzący spotkanie podobnie do lat poprzednich nie tylko z zainteresowaniem naświetlili wszelkie aspekty niebezpieczeństwa popełnienia przestępstwa i nieuchronności kary. Bardzo często pomimo tego, że mass media prześcigają się w informacjach na temat przestępczości i nie sposób uciec od wszechobecnej w telewizji, internecie przemocy, to konsekwencje karne dla sprawców tego typu przestępstw pozostają dla młodych ludzi nie zawsze uświadomione. Temu też między innymi miało służyć to spotkanie.

Poprawiony: środa, 29 października 2014 17:58

Walka z Rakiem PDF Drukuj Email
środa, 29 października 2014 17:55

17 października - Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi

W dniu 17 października 2014r. dziewczęta z klas drugich uczestniczyły w spotkaniu profilaktyczno-edukacyjnym, które prowadziły p. Magdalena Karpińska ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowej Soli i pedagog szk. Wioletta Jamroszczyk. Uczennice biorące udział w zajęciach poznały czynniki zwiększające ryzyko zachorowania na raka piersi, jego objawy, metody wykrywania i możliwości działań profilaktycznych. W części warsztatowej nastolatki poznały zasady samobadania piersi i mogły nauczyć się tego przy pomocy fantomu. W czasie spotkania uczennice obejrzały prezentację multimedialną, a na koniec otrzymały ulotki.

Poprawiony: środa, 29 października 2014 17:55

OPOWIEŚĆ O ŻYDACH POLSKICH PDF Drukuj Email
środa, 29 października 2014 17:53

Uczniowie naszej szkoły mieli po raz pierwszy możliwość wzięcia udziału w lekcji „na żywo” z Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Lekcja multimedialna odbyła się z okazji otwarcia wystawy „1000 LAT HISTORII ŻYDÓW POLSKICH”. Oficjalne otwarcie nastąpi, co prawda dopiero 28 października, ale nasi uczniowie już dziś mogli wirtualnie odbyć spacer po tej, jak się okazało fascynującej wystawie. W magiczną podróż poprzez wieki wspólnej polsko-żydowskiej historii zabrali nas Maciej Orłoś i Maria Seweryn. W tej nietypowej lekcji wzięły udział klasy IV TF i II CWZ wraz z opiekunami panią Renatą Mazurek i panem Marcinem Batorem. Młodzież raz jeszcze utrwalała sobie fakty i wydarzenia znane im wcześniej chociażby z lekcji historii, ale także poznawała zupełnie nieznane jej obszary naszego wspólnego dziedzictwa kulturowego. Okazuje się, że możliwe jest połączenie nauki i przyjemności . Można to realizować na wiele sposobów, na przykład w trakcie lekcji on-line, kiedy wędrujemy poprzez kolejne sale i wystawy warszawskiego muzeum, siedząc równocześnie wygodnie na fotelach w sali multimedialnej nr 11 w naszej szkole.

Organizatorem całego przedsięwzięcia był pan Marcin Bator, zaś nad zapleczem multimedialnym i podróżą wirtualną czuwał pan Jacek Fijołek.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.polin.pl, gdzie znajdziecie bardzo ciekawe informacje o Muzeum i wystawach stałych i czasowych.

Skały i minerały wokół nas PDF Drukuj Email
środa, 29 października 2014 17:49
Skały i minerały wokół nas - pod takim tytułem w dniu 16 października odbyły się zajęcia na mieszkańców naszego Internatu.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie z Nitek, Odlewniaka, Elektryka i LO. Podczas zajęć uczniowie rozpoznawali minerały, określali ich twardość i właściwości. Największe zainteresowanie wzbudził szpat islandzki i uleksyt - zwany kamieniem telewizyjnym. Uczniowie wysłuchali opowieści o ametystach, kwarcach i agatach. Spotkanie miało na celu zapoznanie mieszkańców Internatu z fantastycznym światem skał i minerałów. Zajęcia przygotował i poprowadził nauczyciel geografii Marcin Bator.

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Kto jest Online

GegraFioły

bottom

Ostatnie

Popularne

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla 1.5 template discount linux hosting Valid XHTML and CSS.