Drzewko Galerii Phoca

feed-image Feed Entries
ZSP2 w Nowej Soli
Komunikat w sprawie egzaminów maturalnych w sesji „poprawkowej” - sierpień 2014 PDF Drukuj Email
piątek, 27 czerwca 2014 14:31

Zdający, który przystąpił do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej oraz w części pisemnej i w sesji wiosennej 2014 r. nie zdał egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu w części ustnej albo w części pisemnej (warunkującego uzyskanie w br. świadectwa dojrzałości), może w sesji „poprawkowej” ponownie przystąpić do egzaminu maturalnego z tego samego przedmiotu odpowiednio w części ustnej albo w części pisemnej. Prawo przystąpienia do egzaminu w sesji „poprawkowej” nie obejmuje osób, których egzamin maturalny z przedmiotu obowiązkowego w części ustnej albo w części pisemnej został unieważniony.

Zdający, który spełnia wymogi prawne i zamierza przystąpić do egzaminu „poprawkowego”, musi złożyć w terminie do dnia 4 lipca 2014 r. pisemne oświadczenie do przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego (dyrektora) w szkole.

Geografia nie jest nudna! PDF Drukuj Email
czwartek, 26 czerwca 2014 08:55

Uczniowie naszej szkoły dziennej jak i zaocznej podczas zajęć geograficznych w II semestrze podejmowali ciekawe, dziwne i ekscytujące zadania geograficzne.

Klasy zawodowe zajmowały się odlewaniem z gipsu amonitów i muszli nie takich jak dawniej pływały w ciepłych morzach na obszarze Polski – 2 metry ale zabawy było co niemiara!

W zajęciach wzięły udział klasy A,B,C i DWZ.

Uczniowie najbardziej ciekawi geograficznych eksperymentów przygotowywali modele wulkanów, po których mieli możliwość spacerować na wycieczce edukacyjnej do "Krainy Wygasłych Wulkanów".

W szkole dla Dorosłych też nie ma nudy. Klasa II LO z rozszerzoną geografią na lekcji warsztatowej poznawała skały i minerały. Ciekawość jak zawsze wzbudziły okazy ametystu o fantastycznych właściwościach....

Dorośli słuchacze świetnie się bawili podczas lekcji terenowej "Badanie cieku wodnego – Rudnianka". Podczas zajęć w terenie badano: głębokość, szerokość, stan środowiska wodnego, zapach i kolor wody. Uczestnicy zajęć poznali wiele nazw cieku wodnego ( Rudnica, Rudzica) sami analizując mapy określili źródło i ujście cieku wodnego.

Zapraszamy na zajęcia w następnym roku szkolnym – też będzie ciekawie!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć a już niedługo filmik z lekcji w terenie.

Poprawiony: czwartek, 26 czerwca 2014 08:56

Przedszkolaki w NITKACH PDF Drukuj Email
środa, 25 czerwca 2014 06:55

Grupa PIRATÓW z Publicznego Przedszkola nr 7 odwiedziła ZSP 2 w Nowej Soli.

W ramach tematu edukacyjnego "Zawody naszy Rodziców" dzieci zapoznały się z pracą fryzjerek, poznały arkana sztuki czesania i stylizacji. Podczas pobytu na pracowni fryzjerskiej Pani Kasia Perszke opowiadała o zawodzie fryzjer, prezentowała "główki", które młodzi fryzjerzy fikuśnie dekorowali. Po zajęciach na pracowni PIRACI odpłynęli do pracowni skał i minerałów, gdzie o "kwiatach Ziemi" opowiadał mi nauczyciel geografii. Przedszkolaki poznawały minerały, które można spodkać w domu i na podwórku, zaciekawili się opowiadaniem o meteorytach, amonitach i ropie naftowej. Podziwiali piękno agatów, ametystów, kalcytów i krawców.

Impreza pięknie wpisała się w obchody Dnia Dziecka.

Piraci z zapasem słodyczy, balonów, wrażeń i informacji o pracy fryzjera i nauczyciela powrócili do portu.

Poprawiony: środa, 25 czerwca 2014 20:41

SPOTKANIA Z POLICJĄ - BEZPIECZNE WAKACJE PDF Drukuj Email
środa, 25 czerwca 2014 06:53

image001
image002
image003
image004
image005

W związku ze zbliżającymi się wakacjami, w czerwcu br. odbyły się spotkania młodzieży naszej szkoły z Panią Katarzyną Wąsowicz i Panem Pawłem Gutowskim - funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. Celem spotkań było bezpieczeństwo młodych ludzi.

Uczennice z klas pierwszych wzięły udział w zajęciach profilaktycznych, których tematem było zapobieganie handlowi ludźmi. Podczas spotkania młodzież zapoznała się ze zjawiskiem handlu "żywym towarem", dowiedziała się na co należy zwrócić szczególną uwagę szukając pracy za granicą, uczyła się rozpoznawać sygnały wskazujące na niebezpieczeństwo związane z werbowaniem ludzi do pracy. Uczniowie z klas drugich i trzecich uczestniczyli w spotkaniu poświęconym bezpieczeństwu młodego kierowcy. Młodzież została zapoznana z warunkami uczestnictwa w ruchu drogowym oraz obejrzała materiały policyjne z różnych zdarzeń drogowych.

Wakacje już za kilka dni. Mamy nadzieję, że wnioski wyciągnięte przez młodzież z przeprowadzonych zajęć, przyczynią się do dbałości o własne bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku.

Organizatorem spotkań była pedagog szk. - W. Jamroszczyk.

Poprawiony: środa, 25 czerwca 2014 06:54

EGZAMIN POTWIERDZAJĄCY KWALIFIKACJE PDF Drukuj Email
wtorek, 17 czerwca 2014 21:58

EGZAMIN POTWIERDZAJĄCY KWALIFIKACJE ZAWODOWE

STARA FORMA

TECHNIK ADMINISTRACJI

SPRZEDAWCA

KUCHARZ

-23.06.2014 godzina 1200 CZĘŚĆ PISEMNA

-B. Wachowska

- W. Jamroszczyk

TECHNIK ADMINISTRACJI

-24.06.2014 godzina 900 CZĘŚĆ PRAKTYCZNA (180minut)

-B. Wachowska

- W. Jamroszczyk

OPIEKUN MEDYCZNY

- 16.06.2014 GODZINA 1400 CZĘŚĆ PISEMNA

-L. Świderski

- M. Popiel-Dubec

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Kto jest Online

GegraFioły

bottom

Ostatnie

Popularne

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla 1.5 template discount linux hosting Valid XHTML and CSS.