top
logo

Drzewko Galerii Phoca


feed-image Feed Entries
Home Joomla Home
ZSP2 "Nitki" w Nowej Soli
W MOCY GRAFIK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 20 października 2014 08:07
W MOCY GRAFIK byliśmy z racji zaproszenia Miejskiej Biblioteki Publicznej w dniu 17 października 2014r na wernisaż wystawy pod tym właśnie tytułem.

Sama forma już nas zaskoczyła, bowiem zderzyliśmy się z „dwoma światami” grafiki. Z jednej strony zadziwiły nas mistrzowskie odbitki z warsztatu graficznego dynastii flamandzkich rytowników z XVI i XVII w., z drugiej zaś, poruszyły współczesne wielkoformatowe grafiki warsztatowe młodego artysty z Nowej Soli, MACIEJA KROBSKIEGO.

Byliśmy pod wrażeniem odmiennych form i inspiracji, tematyki i symboliki, pomysłowości i kunsztu wykonania…. O „mocy” tych dzieł jesteśmy bez wątpienia przekonani.

 

Słuchacze III LO liceum zaoczne

Poprawiony: poniedziałek, 20 października 2014 08:13
 
Dzień Nauczyciela PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 14 października 2014 14:17

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, zadowolenia i satysfakcji z działań na rzecz wspólnego dobra. Optymizmu, uśmiechu każdego dnia, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

 

Społeczność uczniowska Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Nowej Soli

 
Pomoc potrzebna od zaraz, czyli o naszym wolontariacie słów kilka” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 14 października 2014 14:16

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w ostatnim czasie zmienił swoje zewnętrze oblicze, stając się szkołą, która niewątpliwie zasługuje na miano nowoczesnej. Nie zmienił się jednak „wewnętrznie” pozostając szkołą profesjonalną, bezpieczną i przyjazną uczniom. Takie też pozostały „Nitki” w sferze działalności wolontariatu. Co więcej, działalności szkolnego klubu wolontariatu z roku na rok staje się coraz bardziej widoczna i coraz bardziej, niestety potrzebna. Duża liczba wolontariuszy z naszej szkoły świadczy o tym, że jesteśmy szkoła przyjazną, ale też pomocną, wrażliwą i otwartą na potrzeby innych. Dobrym duchem i opiekunem klubu, bez którego trudno sobie wyobrazić całe przedsięwzięcie jest Barbara Wachowska, nauczycielka z naszej szkoły, która wspiera, organizuje i koordynuje wszystkie akcje. Tylko od początku tego roku szkolnego zorganizowanych zostało kilka akcji typu „Podziel się posiłkiem”, polegającej na zbiórce żywności, która była zbierana przez naszych uczniów w nowosolskich sklepach, „Walce z głodem” w ramach kampanii pod auspicjami Polskiego Czerwonego Krzyża, w ramach której obyła się kwesta uliczna, a także zbiórka żywności dla Polaków na Ukrainie (Stanisławów). Młodzi wolontariusze mają także możliwość łączenia wolontariatu z zabawą, jak chociażby miało to miejsce w trakcie spotkania integracyjnego przy ognisku. Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Tacy sami” w Starej Wsi. W zabawie wzięli udział podopieczni stowarzyszenia, ich rodzice, przyjaciele oraz oczywiście wolontariusze z „Nitek”. Okazuje się, że radość dawania równa się radości otrzymywania.

Wolontariat to nie tylko działania doraźne w formie np. paczek świątecznych, to przede wszystkim, zgodnie z założeniami programowymi Szkolnego Klubu Wolontariatu „Nitki” „zaangażowanie młodzieży szkolnej do świadomej, dobrowolnej i bezpłatnej pomocy na rzecz potrzebujących…” a także „rozwijanie u młodzieży otwartości i wrażliwości na drugiego człowieka”. Pomoc potrzebna od zaraz – jest na to rada…

 
"WSIĄDŹ NA ROWER" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 30 września 2014 09:29

-image3
-image3
image001
image002

Dnia 21 września w naszym powiecie obchodziliśmy Europejski Dzień Bez Samochodu. W ramach tego święta Starostwo Powiatu Nowosolskiego po raz VI zorganizowało imprezę pod nazwą " WSIĄDŹ NA ROWER". W imprezie uczestniczyło ponad 170 osób. Uczestnikami oprócz mieszkańców powiatu była także młodzież z nowosolskich szkół ponadgimnazjalnych oraz goście z Niemiec i Ukrainy. Naszą szkołę reprezentowali reprezentowali:

  • Patryk Karowski klasa III a wz
  • Dawid Madaliński klasa III a wz
  • Krzysztof Zajączkowski klasa III c wz

oraz dwójka "weteranów" nauczyciele

  • Danuta Leksycka i
  • Leszek Świderski.

Imprezę tradycyjnie o godz. 11.00 rozpoczął rajd rowerowy, którego trasa wiodła ulicami Nowej Soli oraz lasami dookoła naszego miasta. Przejażdżka zakończyła się na boisku sportowym Liceum Ogólnokształcącego, gdzie cykliści otrzymali gorący posiłek. Tu również odbyły się drużynowe zawody rowerowo - rekreacyjne. W zmaganiach rywalizowało czternaście 5-osobowych drużyn, biorąc udział w kilku rodzajach sztafet sprawnościowych. Na finał odbył się drużynowy konkurs przeciągania liny. Wielką atrakcją były także dwie nie rowerowe konkurencje. Na dworcu kolejowym rozegrano konkurs jazdy na czas drezyną, a na przystani kajakowej w nowosolskim porcie odbyły się zawody w slalomie kajakowym. Nasz drużyna w tej konkurencji zdobyła drugie miejsce. Zabawa była SUPER!!!!

Danuta Leksycka, Leszek Świderski

Poprawiony: wtorek, 30 września 2014 09:29
 
MATURA 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 28 września 2014 13:45

MATURA 2015

PRZYPOMINAMY

 

Absolwent, który przystępuje po raz pierwszy do egzaminu maturalnego w roku 2015 musi złożyć wstępną pisemną deklarację ( zał. L_1a lub T_1a) ‎dyrektorowi macierzystej szkoły w terminie do 30 września 2014 r.
Natomiast deklarację ostateczną do 7 lutego ‎‎2015 r. ‎Absolwent, który ukończył szkołę w latach poprzednich, przystąpił do egzaminu i nie zdał lub chce podwyższyć wynik lub zdać egzaminy z nowych przedmiotów dodatkowych może nie składać deklaracji wstępnej, a deklarację ostateczną składa do 7 lutego 2015r. Po tym terminie nie ma możliwości dokonywania zmian w deklaracji.

Jeżeli szkoła, którą zdający ukończył we wcześniejszych latach, została zlikwidowana lub przekształcona, ‎zdający składa deklarację wraz z oryginałem lub poświadczoną za zgodność z oryginałem kserokopią ‎świadectwa ukończenia szkoły dyrektorowi OKE właściwej ze względu na miejsce swojego zamieszkania ‎nie później niż do 31 grudnia 2014 r.

Osoba, która uzyskała świadectwo ukończenia liceum ogólnokształcącego na podstawie egzaminów ‎eksternistycznych, składa deklarację wraz z oryginałem lub poświadczoną za zgodność z oryginałem ‎kserokopią świadectwa ukończenia szkoły dyrektorowi OKE właściwej ze względu na miejsce swojego ‎zamieszkania nie później niż do 31 grudnia 2014 r.

 

Poprawiony: niedziela, 28 września 2014 22:15
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 86

Kto jest Online

Naszą witrynę przegląda teraz 98 gości 

GegraFioły


bottom
top

Ostatnie

Popularne


bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla 1.5 template discount linux hosting Valid XHTML and CSS.