top
logo

Drzewko Galerii Phoca


feed-image Feed Entries
Home Joomla Home
ZSP2 "Nitki" w Nowej Soli
OPOWIEŚĆ O ŻYDACH POLSKICH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 29 października 2014 17:53

Uczniowie naszej szkoły mieli po raz pierwszy możliwość wzięcia udziału w lekcji „na żywo” z Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Lekcja multimedialna odbyła się z okazji otwarcia wystawy „1000 LAT HISTORII ŻYDÓW POLSKICH”. Oficjalne otwarcie nastąpi, co prawda dopiero 28 października, ale nasi uczniowie już dziś mogli wirtualnie odbyć spacer po tej, jak się okazało fascynującej wystawie. W magiczną podróż poprzez wieki wspólnej polsko-żydowskiej historii zabrali nas Maciej Orłoś i Maria Seweryn. W tej nietypowej lekcji wzięły udział klasy IV TF i II CWZ wraz z opiekunami panią Renatą Mazurek i panem Marcinem Batorem. Młodzież raz jeszcze utrwalała sobie fakty i wydarzenia znane im wcześniej chociażby z lekcji historii, ale także poznawała zupełnie nieznane jej obszary naszego wspólnego dziedzictwa kulturowego. Okazuje się, że możliwe jest połączenie nauki i przyjemności . Można to realizować na wiele sposobów, na przykład w trakcie lekcji on-line, kiedy wędrujemy poprzez kolejne sale i wystawy warszawskiego muzeum, siedząc równocześnie wygodnie na fotelach w sali multimedialnej nr 11 w naszej szkole.

Organizatorem całego przedsięwzięcia był pan Marcin Bator, zaś nad zapleczem multimedialnym i podróżą wirtualną czuwał pan Jacek Fijołek.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.polin.pl, gdzie znajdziecie bardzo ciekawe informacje o Muzeum i wystawach stałych i czasowych.

 
Skały i minerały wokół nas PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 29 października 2014 17:49
Skały i minerały wokół nas - pod takim tytułem w dniu 16 października odbyły się zajęcia na mieszkańców naszego Internatu.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie z Nitek, Odlewniaka, Elektryka i LO. Podczas zajęć uczniowie rozpoznawali minerały, określali ich twardość i właściwości. Największe zainteresowanie wzbudził szpat islandzki i uleksyt - zwany kamieniem telewizyjnym. Uczniowie wysłuchali opowieści o ametystach, kwarcach i agatach. Spotkanie miało na celu zapoznanie mieszkańców Internatu z fantastycznym światem skał i minerałów. Zajęcia przygotował i poprowadził nauczyciel geografii Marcin Bator.
 
W MOCY GRAFIK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 20 października 2014 08:07
W MOCY GRAFIK byliśmy z racji zaproszenia Miejskiej Biblioteki Publicznej w dniu 17 października 2014r na wernisaż wystawy pod tym właśnie tytułem.

Sama forma już nas zaskoczyła, bowiem zderzyliśmy się z „dwoma światami” grafiki. Z jednej strony zadziwiły nas mistrzowskie odbitki z warsztatu graficznego dynastii flamandzkich rytowników z XVI i XVII w., z drugiej zaś, poruszyły współczesne wielkoformatowe grafiki warsztatowe młodego artysty z Nowej Soli, MACIEJA KROBSKIEGO.

Byliśmy pod wrażeniem odmiennych form i inspiracji, tematyki i symboliki, pomysłowości i kunsztu wykonania…. O „mocy” tych dzieł jesteśmy bez wątpienia przekonani.

 

Słuchacze III LO liceum zaoczne

Poprawiony: poniedziałek, 20 października 2014 08:13
 
Dzień Nauczyciela PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 14 października 2014 14:17

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, zadowolenia i satysfakcji z działań na rzecz wspólnego dobra. Optymizmu, uśmiechu każdego dnia, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

 

Społeczność uczniowska Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Nowej Soli

 
Pomoc potrzebna od zaraz, czyli o naszym wolontariacie słów kilka” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 14 października 2014 14:16

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w ostatnim czasie zmienił swoje zewnętrze oblicze, stając się szkołą, która niewątpliwie zasługuje na miano nowoczesnej. Nie zmienił się jednak „wewnętrznie” pozostając szkołą profesjonalną, bezpieczną i przyjazną uczniom. Takie też pozostały „Nitki” w sferze działalności wolontariatu. Co więcej, działalności szkolnego klubu wolontariatu z roku na rok staje się coraz bardziej widoczna i coraz bardziej, niestety potrzebna. Duża liczba wolontariuszy z naszej szkoły świadczy o tym, że jesteśmy szkoła przyjazną, ale też pomocną, wrażliwą i otwartą na potrzeby innych. Dobrym duchem i opiekunem klubu, bez którego trudno sobie wyobrazić całe przedsięwzięcie jest Barbara Wachowska, nauczycielka z naszej szkoły, która wspiera, organizuje i koordynuje wszystkie akcje. Tylko od początku tego roku szkolnego zorganizowanych zostało kilka akcji typu „Podziel się posiłkiem”, polegającej na zbiórce żywności, która była zbierana przez naszych uczniów w nowosolskich sklepach, „Walce z głodem” w ramach kampanii pod auspicjami Polskiego Czerwonego Krzyża, w ramach której obyła się kwesta uliczna, a także zbiórka żywności dla Polaków na Ukrainie (Stanisławów). Młodzi wolontariusze mają także możliwość łączenia wolontariatu z zabawą, jak chociażby miało to miejsce w trakcie spotkania integracyjnego przy ognisku. Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Tacy sami” w Starej Wsi. W zabawie wzięli udział podopieczni stowarzyszenia, ich rodzice, przyjaciele oraz oczywiście wolontariusze z „Nitek”. Okazuje się, że radość dawania równa się radości otrzymywania.

Wolontariat to nie tylko działania doraźne w formie np. paczek świątecznych, to przede wszystkim, zgodnie z założeniami programowymi Szkolnego Klubu Wolontariatu „Nitki” „zaangażowanie młodzieży szkolnej do świadomej, dobrowolnej i bezpłatnej pomocy na rzecz potrzebujących…” a także „rozwijanie u młodzieży otwartości i wrażliwości na drugiego człowieka”. Pomoc potrzebna od zaraz – jest na to rada…

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 87

Kto jest Online

Naszą witrynę przegląda teraz 101 gości 

GegraFioły


bottom
top

Ostatnie

Popularne


bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla 1.5 template discount linux hosting Valid XHTML and CSS.